Laatste nieuws

Geslaagd uitje club van 50 in Ermelo bij...

Geslaagd uitje club van 50 in Ermelo bij DVS'33

Datum: 2023-03-14 18:24:07 | Hits: 184

Op zaterdagochtend – terwijl het pak sneeuw van de vrijdag er nog lag - stonden we klaar bij it Joo voor vertrek naar Ermelo om de wedstrijd DVS’33 tegen Harkemase Boys te bezoeken. Dit idee werd geopperd en verder uitgewerkt bij “zijn cluppie” DVS’33 door Alex Jan de Jong. Zelf is hij inmiddels ex-speler van het
45+ team in Oudega en nu woonachtig in Beetsterzwaag. Afwezigen bij vertrek om 9.51 uur op deze ochtend waren Evert Witteveen (last-minute pappadag) en bestuurslid Wypke Tysma (ziek).

Met president Anton Hoekstra in de auto voorop (‘we geane by Lelystêd dwersoer nei Ermelo”) vertrokken we met een gezelschap van 12 man in 3 auto’s. De andere 11 waren Klaas de Groot, Okke van der Kamp, Appie Hes, Gerrit Martens, Reinder Hoekstra, Sjouke Boersma, Siemen Osinga, Jacob van der Goot, Siemon Ferbeek,
Abe Valkema en Germ-Jan Hes. En om ± 11.15 uur arriveerden we volgens het afgesproken tijdstip met Alex Jan op het sportpark aan de Sportlaan 27 in Ermelo waar Klaas nog even verzekeringstechnische instructies krijgt van Jacob met het advies om achteruit in te parkeren.
Echter nog geen Alex Jan te bekennen maar wel een stuk of 20 sneeuwruimers op het kunstgrasveld in de (winter)weer om het veld sneeuwvrij te krijgen voor de wedstrijd van vanmiddag en de wedstrijd vooraf van de JO23 van DVS’33 tegen UNA uit Veldhoven. Maar nadat Anton nog even gezellig via de mobiel had gebabbeld met Nelleke, vrouw van Alex Jan (was zijn mobiel vergeten) kwam hij daar ook al aanlopen met Sjouke die wat zenuwachtig wezen kijken op het parkeerterrein.
Onze dag bij deze Ermelose club met maar liefst 1.300 leden en beschikt over 8 velden kon beginnen en we werden in de businessclub warm verwelkomd door
de vriendelijke gastvrouw Tineke met koffie en een koek. Een topvrijwilliger met passie voor deze club want ze is al liefst 20 jaar druk actief voor de businessclub
en vertelde ons er vol passie over. Vanzelf konden wij niet met lege handen komen en overhandigde Anton Tineke een jubileumboek, clubvaantje en
verjaardagskalender van de dames uit 2008. En met name de kalender viel bij de nazit later in de middag goed in de smaak bij de DVS’ers.

Dan gaan we verder met Leo, lid van de Technische Commissie, die ons na de koffie meeneemt voor een rondleiding door de catacomben en ook van alles
vertelt met name over het 1e elftal. Ook de kleedkamer van het 1e passeren we waar we zien dat de materiaalman hier van alles klaarlegt voor de spelers tot aan
een handdoek toe! Die moeten wij bij v.v. Oudega natuurlijk nog gewoon zelf in ons voetbaltasje meenemen. Om uur of 13.00 nemen we plaats in de kantine
waar we een lunch nuttigen en het meest favoriete, dat als bestelling is doorgegeven aan onze gastvrouw Tineke, is het broodje kroket.

Om 13.30 uur gaat het weer verder met een rondleiding over het complex door jeugdvoorzitter Erik die pas sinds 2 jaar deze functie vervult maar zo enthousiast aan het vertellen is dat je denkt die doet dit ook al 20 jaar. Hij vertelt te veel om hier allemaal op te noemen maar de jeugdopleiding van deze club heeft o.a. 2x de Rinus Michels Award gewonnen, verder willen ze voor alle elftallen de beste trainers voor de groep hebben. En om die jeugdtrainers aan de club te binden krijgen ze ook een klein contractje aangeboden. Diezelfde trainers krijgen elke zondagavond oefeningen en filmpjes toegezonden voor de trainingen in die komende week zodat ze bepaalde handvaten krijgen aangereikt. Ook is bij deze jeugdafdeling ouderparticipatie een crime (waar niet?), vertelt hij maar ze proberen op allerlei mogelijke
manieren de ouders erbij te betrekken als vrijwilliger en waar nodig met ze in gesprek te gaan. Eén ding is zeker dit is ook weer een vrijwilliger die goud waard is voor DVS’33 want hij raakt niet uitgepraat over zijn functie en jeugdwerk bij de club.

Uiteindelijk rondt hij toch zijn enthousiaste verhaal af en hebben wij nog even tijd om bij de jeugdwedstrijd DVS’33 JO23 – UNA JO23 (met een goed niveau) te kijken die eindigt in een 2-1 winst voor de thuisclub.‚Äč
 
Dan de (hoofd)wedstrijd DVS’33 – Harkemase Boys en we nemen plaats op de tribune waar we eerst voor ‘Harekieten’ worden
aangezien maar we leggen uit dat we op uitnodiging van een sponsor hier zijn. Uiteraard zijn we vandaag voor de thuisclub! Vooraf een indrukwekkende minuut stilte voor 2 overleden clubmensen (76 en 77jaar). Bij beide clubs speelt in ieder geval 1 ex-prof mee, Stef Nijland bij DVS’33 en Mart Dijkstra bij de gasten. De eerste helft gaat redelijk heen en weer met een gevaarlijker thuisclub die ook in de 30e minuut op voorsprong komt na een mooie aanval en een doelpunt van Maarten van Dijk. In de rust mogen wij ons weer melden in de businessclub voor een bakje koffie want de biertap blijft nog even dicht en gaat pas na de wedstrijd open. Vroeg in de 2e helft is het in de 51e minuut 2-0 door een kopbal van verdediger Tim van de Berg. Harkemase Boys probeert wel druk te zetten en speelt ook veel de lange bal in de 2e helft aangezien zeveel lengte in de ploeg hebben maar DVS’33 houdt stand en komt niet echt in gevaar op één bal na die inde 90e minuut van de lijn wordt gehaald en een kopbal ver in de blessuretijd die door de keeper wordt over getikt. Verder zal ik u een compleet verslag van de wedstrijd besparen maar voor de echte
voetballiefhebber is er een uitgebreid verslag van deze wedstrijd terug te lezen op de site www.dvs33.nl die de “Frâns Veldmans van DVS’33” hierop heeft geplaatst.
De wedstrijd is ten einde en we zijn weer welkom in de businessclub waar we naar binnen mogen met ons gele polsbandje. De plaatselijk slager heeft het buffet vandaag gesponsord en Tineke geeft in haar praatje aan dat wij als speciale gasten als eerste mogen opscheppen. We voelen ons vandaag langzamerhand al echte voetbalbobo’s. Het buffet smaakt heerlijk en ook voor een drankje (‘gele rakker met wit randje’) wordt goed aan ons gedacht. Ondertussen is Okke de wedstrijd even aan het nabespreken met Jan de Jonge, de trainer van Harkemase Boys, en die heeft hem vast nog wat goede adviezen meegegeven. Ook de voorzitter van de
club (en vroegere klasgenootje van Alex Jan) staat er inmiddels bij en schenkt onze voorzitter Gerrit een clubsjaal die hier als een kind zo blij mee is. De pet moet hij wel weer inleveren maar “dat hindert neat want ik bin toch net san petman”, zo zegt Gerrit.

Aangezien de businessclub volgens Tineke altijd om precies 19.00
uur de deuren sluit en de chauffeurs bijna ook wel zin in een biertje hebben wordt om 18.35 uur afscheid genomen en bedanken we de mensen van DVS’33 voor hun hartelijke ontvangst, de goede zorgen, het lekkere buffet en de vele enthousiaste verhalen. Wat een geweldige en interessante dag hebben wij gehad bij deze club
op deze zonnige winterzaterdag. Ook Alex Jan hartelijk bedankt want hij heeft dit mede mogelijk gemaakt bij deze club waar hij altijd nog een sponsor is.
Zo rond de klok van achten arriveren we bij it Joo en gaan we (op 2 man na) nog even een biertje drinken aan de eigen vertrouwde stamtafel. Iemand (wegens de AVG-wet kan ik zijnnaam niet noemen) trakteert nog op een schaal bitterballen vanwege zijn prijs (250 euri) in de Staatsloterij. Ook wordt tijdens de nazit de dag nog even doorgenomen en worden er alweer voorzichtig nieuwe plannen gesmeed (wat wil je ook met 2 mannen van de smederij aan tafel...) voor het volgende uitje van de Clubvan 50. Conclusie van deze dag: het was een prima geslaagde dag!!

Vriendelijke voetbalgroet van de “invalreporter”Terug