IMG 9611 1024x768Sprakeloos waren de spelers van Oudega 2 na afloop van de wedstrijd bij koploper SDS 5 in Easterein. In de eerste 60 minuten van dit duel was er nauwelijks iets aan de hand en leek het schaduwteam het voorbeeld van het vlaggenschip te volgen door de lijstaanvoerder klop te geven. Met een 0-4 voorsprong zat Oudega meer dan in een zetel, maar SDS toonde spierballen en er was geen houden meer aan. In een grimmig duel moest Oudega 2 uitendelijk toch nog het hoofd buigen voor de tegenstander die de afkorting hier ook kan gaan gebruiken als Sterk Door Scoren. SDS haar doelpuntentotaal staat na 4 duels op liefst 33.  Oudega 2 is van de ongeslagen status af, kan de wonden gaan likken en volgende week tegen het laaggeklasseerde De Wâlde revanche tonen.


Een wedstrijd dus met twee gezichten zoals ze dat zo mooi zeggen in voetbaltermen. Op een zonovergoten sportpark van Easterein verzamelden zich uiteindelijk 15 spelers die de koploper het leven zuur gingen maken. Een geweldige opkomst nadat het een paar weken ondanks de goed bezochte trainingen iets minder was. Op 14 september was Oudega 2 voor het laatst de wei in geweest. Op een regenachtige zaterdagmiddag werd Balk in Gaasterland op een nederlaag getrakteerd: 1-3. SDS stond na 3 duels op 9 punten, liefst 27 treffers voor en slechts 3 tegen. SDS heeft dan ook een "killer" als Jappie Wijnia in de geleden, aan de ander kant heeft Oudega natuurlijk Æde Hoekstra hoewel die nooit op het hoogste niveau de status "killler" heeft gecreerd.

Na de warming up bleek dat Rients de Groot niet fit was en dus moest het leidersduo Jaarsma/Witteveen nog een mutatie doorvoeren. Oudega 2 bekeek ondertussen langs de zijlijn het treffen van 2 damesteams, altijd leuk natuurlijk. Die wedstrijd liep behoorlijk uit zodat SDS 5 - Oudega 2 met vertraging los kon gaan. Dit met de aanwezigheid van de vrouwlijke supporters Catherine van Dijk, Tineke Douwsma en Fokje Ykema. Rinze de Boer kwam Oudega 2 in de tweede helft ook nog opzoeken en zag dus een zeker lijkende zege uit de handen glippen van de oranjehemden.
IMG 9584 1024x768

Enfin de opstelling met Fedde Hoekstra in het doel, Roald Buma op de rechtsback (ipv Rients), Suardus Douwsma op de laatste man, Rink Bootsma op de voorstopper en Evert Terpstra op de linksback. Het middenveld van rechts naar links gevormd door Sander Hiemstra, de behoorlijk bebaarde Jurjan Posthuma en de goed getrainde Siemen Osinga. De voorhoede bestond van rechts naar links uit Timon van den Berg, Æde Hoekstra en Heero Hoekstra. Feike Jagersma was vlaggenist, Stef Hulsinga, Rients de Groot dus en Frâns Veldmans genoten in het zonnetje van dit treffen. Het eerste kansje van de wedstrijd was voor Evert Terpstra maar het trainingsbeest zijn schuiver was te zacht om de SDS doelman in de problemen te brengen.  Aan de andere kant dook ook SDS een aantal malen gevaarlijk voor het doel voor Fedde Hoekstra maar echt in de problemen kwam Oudega in de eerste helft niet. Nee, Oudega 2 beet flink van zich af in het zonnige Easterein op deze eerste zaterdag van oktober. Siemen Osinga stoorde dermate de doelman van SDS dat deze knullig de bal verspeelde aan Timon van den Berg die dit cadeautje dankbaar uitpakte: 0-1. Van den Berg was trouwens speciaal nog door de echtgenote van Klaas Jaarsma (Jantje Osinga) naar Easterein gebracht. Door pecht arriveerde de IJlster te laat in Oudega waarna Osinga als taxichauffeur functioneerde. Captain Æde Hoekstra had de 0-2 op de pantoffel kon ook afleggen op zijn jongere broer Heero maar besloot zelf te schieten: geen probleem voor de SDS goalie. Toch voerde Oudega de score op. Timon werd diep gestuurd, speelde deze doelman prachtig uit en scoorde beheerst en koelbloedig: 0-2. Oudega na een klein half uur op rozen in Littensradiel, de koploper wist niet wat hem overkwam. Siemen Osinga had ondertussen de strijd wegens een liesblessure moeten staken en werd vervangen door aanwinst Stef Hulsing uit Bolsward. Hulsing kreeg gelijk een goede kans maar vond geen succes. Toch kwam de 0-3 op het bord. Wederom goed werk van Timon die dit maal een assist afleverde aan Æde Hoekstra. De topscorer kreeg de bal iets achter zich, des te knapper was de goal voor de smidzoon. Hij haalde met zijn mindere rechterbeen doeltreffend uit: 0-3. Oudega kon heerlijk gaan thee drinken, des te zuurder waren de druiven voor Sterk Door Samenspel (die deze naam in het eerste bedrijf niet waar kon maken). 
IMG 9602 1024x768

De subliem spelende Suardus Douwsma die het spel mooi verdeelde bij Oudega moest in de rust vervangen worden door Feike Jagersma. Het was een lange tijd geleden (bijna een jaar) dat Douwsma voor het laatst in actie kwam vandaar deze ingreep. Hier bleef het eerst bij qua wissels. Oudega moest opdezelfde voet verder gaan als de eerste helft en scherp blijven op de geslepen routiniers van SDS. De tweede helft begon vervelend. Eerst kreeg Stef bijn een hoekschop een tik op zijn hoofd (wat de arbiter ontging) even later een stevige overtreding van Timon waarbij het slachtoffer verhaal kwam halen bij de blonde voorhoede speler van Oudega. Dit leidde tot een kort maar vervelend opstootje die zonder kaarten ten einde werd gebracht. De vlam dus even in de pan. Nou die vlam kwam later tot aan het dak van de kantine. Bij een hoekschop van SDS zou Roald Buma een speler van SDS een flinke tik hebben gegeven, dit werd niet geconstateerd door de scheidsrechter en ook niet door de reporter. De rapen waren gaar en het slachtoffer van SDS was des duivels op Buma. Zelf het woord stoppen werd even bij de wit zwarten in de mond genoemd maar er werd gelukkig toch besloten om verder te spelen. Æde Hoekstra liet wederom zijn klasse zien. Een assist van weer Timon van den Berg werd met een prachtige boogbal door Hoekstra tot doelpunt gepromoveerd: 0-4. Kort na rust en Oudega 2 leek op rozen te zitten. Wat kon er nog misgaan in Easterein. Veel zo bleek een half uur later. Er kwam een tornado van SDS aanvallen op zetten. Oudega werd ver teruggedrukt op eigen helft, aanvankelijk kon Fedde nog wel een helpende hand uitsteken maar de 1-4 viel misschien te snel na de 0-4 waardoor SDS weer hoop kreeg. Gesteund door het publiek zette SDS er nog een tandje bij. Her en der nog wat vervelende overtredingen maar SDS leek herboren. Oudega verloor misschien ook wel een beetje van zichzelf, het verbale was niet altijd positief en niet iedereen kan hier goed mee omgaan. SDS schoot de ene naar de ander bal als een komeet op het doel van Fede Hoekstra. 2-4, 3-4.........het piepte en het kraakte bij Oudega. Kon het de 3 punten toch nog over de streep trekken.......het antwoord was neen........onder aanvoering van natuurlijk Jappie Wijnia moest het diep door het stof gaan. De goals waren prachtig eerlijk is eerlijk, SDS kwam 10 minuten voor tijd op gelijke hoogte. Dan eindelijk weer een uitbraak voor Oudega, Æde Hoekstra perst nog wat energie er uit schiet vanuit een moeilijke hoek maar ziet de doelman van SDS redding brengen en dus geen nieuwe voorsprong. SDS wil even later snel ingooiten, volgens Sander Hiemstra op de verkeerde plek en pakt de bal af van de SDS speler. Dit wordt door iemand die een wit zwart hart toedraagt gewardeerd. Ook de arbiter keurt de actie van Hiemstra af en geeft hem de gele kaart waardoor Oudega het restant van de wedstrijd ook nog met een man minder moet gaan spelen. Dit is te veel voor het goede. Frâns Veldmans heeft Stef nog afgelost (geblessserd geraakt), SDS komt weer opzetten en via de goed spelende Rink Bootsma verdwijnt de bal in het doel. Dit wordt gevolgd door een explosie van feestvregude bij SDS......Oudega in rouw gedompeld en krijgt even later ook nog een zesde goal om de oren: 6-4. Dit gaat als eindstand de boeken in, een ongelovelijke wedstrijd heeft zich in Easterein afgespeeld. Bloed, zweet en bij Oudega tranen......we gaan er volgende week weer voor in het eerste thuisduel van het seizoen. Laagvlieger De Wâlde 3 komt dan naar sportpark It Joo...Voor SDS was dit een onvergetelijke wedstrijd, Oudega wil hem misschien snel vergeten maar moet niet vergeten dat het het eerste uur het spel in Easterein dicteerde...daar kan men meer verder, hoewel de druiven zuur zijn.
IMG 9618 1024x768

 

 

 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen